Najbliższe wydarzenie:


Powitaliśmy studentów zagranicznych

Biuro » Aktualności

W październiku powitaliśmy studentów zagranicznych, którzy rozpoczęli naukę na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. W ramach programu Erasmus+ gościmy w tym semestrze 64 studentów m. in. z Hiszpanii, Włoch, Bułgarii i Turcji. W ramach mobilności z krajami partnerskimi na UKW przyjechali studenci z Białorusi i Kazachstanu. Na naszej uczelni z roku na rok przybywa również studentów zagranicznych na pełnym cyklu studiów.

Ponad 60 studentów z Ukrainy, Białorusi, Turcji i USA wybrało studia w języku polskim lub filologiczne. Do najczęściej wybieranych przez zagranicznych żaków kierunków należą stosunki międzynarodowe, filologia o specjalności filologia angielska oraz lingwistyka stosowana, jak również psychologia. Podczas uroczystych powitań przygotowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW, dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw., Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy życzył studentom przede wszystkim szybkiej adaptacji w nowym środowisku i powodzenia podczas pierwszych egzaminów.

W pierwszym tygodniu października gościliśmy również dr Vladislava Zubkova z M. Utemisov West Kazakhstan State University, który w ramach programu Erasmus+ KA 107 odbył 5-dniowy staż w Biurze Współpracy Międzynarodowej. Podczas spotkania z Prorektorem ds. Rozwoju i Współpracy i kierownikiem BWM omawiano m.in. strategie internacjonalizacji obu uczelni i kierunki dalszej współpracy.