Najbliższe wydarzenie:


Welcome Week dla studentów Erasmusa+ 2018

Biuro » Aktualności
W dniach 1-5 października 2018 roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego organizuje tydzień orientacyjny tzw. welcome week dla zagranicznych studentów programu Erasmus+. W tym semestrze na Uniwersytecie przebywać będą stypendyści z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Bułgarii, Portugalii, Węgier, Białorusi oraz Kazachstanu. Podczas pierwszego tygodnia pobytu studenci uczestniczą w spotkaniach i imprezach organizowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW z udziałem Erasmus Student Network Bydgoszcz.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m. in.: spotkanie powitalne z władzami UKW, zwiedzanie Bydgoszczy oraz bydgoskich muzeów, wycieczka do Torunia z warsztatami wypieku piernika, zajęcia językowe i kulturowe oraz imprezy integracyjne w klubach studenckich. Nowością w programie są warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Mamy nadzieję, że te zajęcia rozgrzeją naszych nowych studentów przyzwyczajonych do trochę wyższych temperatur.

Podczas całego pobytu w Bydgoszczy stypendystom Erasmusa+ towarzyszyć będą studenci UKW uczestniczący w programie Buddy/Mentor, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i entuzjazm. Przy okazji zachęcamy studentów UKW do zgłaszania się do udziału w programie Buddy/Mentor w przyszłym semestrze oraz do wstąpienia do bydgoskiej sekcji Erasmus Student Network, której zadaniem jest wspieranie lokalnej społeczności studentów Erasmusa+.