Polskie Biuro CEEPUS prowadzi nabór na stypendia zagraniczne w ramach puli Freemover w krajach członkowskich Programu CEEPUS.

Stypendia przeznaczone są dla studentów oraz pracowników naukowych akredytowanych uczelni w kraju zamieszkania, z wyłączeniem mobilności w ramach sieci akademickich Programu CEEPUS.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie aplikacji elektronicznej w systemie CEEPUS III na stronie internetowej Programu CEEPUS www.ceepus.info.

Do aplikacji należy dołączyć:
- zgodę z instytucji przyjmującej na formularzu Letter of Acceptance;
- dwa listy polecające od pracowników naukowych z uczelni delegującej na formularzu Letter of Recommendation;
- zaświadczenie z uczelni delegującej potwierdzające, że okres studiów oraz wykształcenie zdobyte na uczelni zagranicznej        będą uznane studenci – na formularzu Letter of Recommendation;
- krótki opis planu pracy, która ma zostać zrealizowana podczas stażu (rubryka w ramach aplikacji elektronicznej).

Minimalny okres pobytu:
- studenci 3 miesiące;
- studenci, doktoranci i nauczyciele akademiccy 1 miesiąc.

Stypendia Freemover przyznawane są wyłącznie w okresie semestru letniego studentom, doktorantom i pracownikom naukowym uczelni krajów członkowskich Porozumienia CEEPUS III.

Aplikacje należy składać do 30 listopada roku akademickiego, którego dotyczy planowany okres pobytu poprzez stronę internetową www.ceepus.info.

Złożenie aplikacji nie jest jednoznaczne z otrzymaniem stypendium. W przypadku nadania stypendium aplikant zostanie powiadomiony o tym fakcie przez Biuro CEEPUS nadające stypendium.

Dodatkowe informacje (druki, adresy, oryginalny tekst porozumienia, informacje administracyjne) zawarte są na internetowej stronie Programu pod adresem www.ceepus.info.

Informacja o stawkach stypendium w zależności od kraju docelowego: https://www.ceepus.info/content/contact

Wszelkie zapytania kierować można na adres Polskiego Biura CEEPUS: ceepus@nawa.gov.pl.